Альтернативи
Діяльність людини
ГоловнаТранспортАльтернативи

Альтернативи

  Ви будете здивовані тим, як неефективно використовується енергія під час керування авто.

Альтернативи

Швейцарська асоціація прокату автомобілів «Моbіlіty Саr Shаrіng Іnіtіаtіvе іn Swіtzеrlаnd» 36 000 членів цієї асоціації є власниками 1 400 автомобілів, які пропонуються до прокату в 800 місцях по всій країні, 250 з яких є залізничними станціями. Привабливі альтернативні варіанти користування автомобілем пропонують шляхом співпраці з галузями громадського та залізничного транспорту.

Гібридний автомобіль

Виробництво гібридних автомобілів нового покоління є перспективним. У гібридному автомобілі бензиновий двигун поєднується з електромотором з метою максимального підвищення ефективності споживання палива та значного зменшення викидів.

Енергозберігаючі характеристики автомобіля включають автоматичну зупинку двигуна у разі простою і так зване «регенеративне гальмування», під час якого кінетична енергія перетворюється на електричну з метою підзарядки акумулятора. Однією з переваг цього автомобіля є те, що він не вимагає розвитку інфраструктури заправних станцій.

Нові види палива

Використання нових видів палива, зокрема спирту та водню, забезпечує чистіші процеси згоряння. У разі застосування спирту виділяються вихлопні гази, водяні пари та СО2, а у разі використання водню — лише водяні пари.

Основним недоліком цих автомобілів є необхідність впровадження та розвитку нової інфраструктури. Існує також кілька неурегульованих проблем, які пов’язані з безпекою та використанням водню як палива.

У багатьох країнах Центральної та Східної Європи розроблені автобуси, які працюють на зрідженому природному газі, для заміни їх попередників з дизельним двигуном, традиційно забруднюючих довкілля.

Економія палива

Кілька років тому певна частина виробників автомобілів була переконана у тому, що мінімальні витрати палива автомобіля можуть складати 3 літри на 100 кілометрів. Організація «Грінпіс» змогла довести протилежне, модернізувавши цю модель таким чином, щоб обсяги споживання зменшилися ще наполовину. На теперішній час на ринку представлена велика кількість автомобілів з порівняною ефективністю витрат палива.

Віддання переваги велосипедам

Тридцять років тому виробники автомобілів прогнозували, що автомобілі в усьому світі витіснять велосипеди та посядуть перше місце як приватний транспортний засіб. Вони помилялися.

На сьогоднішній день кількість велосипедів у два рази перевищує кількість автомобілів, та майже втричі більше велосипедів виробляють щорічно. В межах міст автомобілі та велосипеди пересуваються майже з однаковою середньою швидкістю. Рухаючись виділеною велосипедною доріжкою, велосипедист часто може завершити поїздку довжиною 10 кілометрів скоріше за автомобіліста.

З енергії, яку споживає автомобіль. . .

35% виходить через вихлопну трубу у невикористаному стані.

6% втрачається на внутрішнє тертя.

17% витрачається для приведення в рух самого автомобіля.

40% втрачається на процес згоряння.

2% використовується для приведення в дію приводу.