Хімічні речовини
Зовнішні загрози
ГоловнаХімічні речовини

Хімікати

 Економічний розвиток значною мірою залежить від прогресу та інновацій у хімічній промисловості. Тим не менш, багато належить зробити для того, щоб екологічно безпечне управління використанням токсичних хімічних речовин стало невід’ємною частиною сталого розвитку і підвищення якості життя населення Землі.

Хімікати – це штучно вироблені сполуки, якими людство широко користується вже більше ста років. Вони вправно працюють на полях, в промисловості, полегшуючи важку працю. Вони зручні і непомітні для пересічних громадян. Але саме вони несуть серйозну загрозу усьому живому, бо вони “чужі” для довкілля. Ці сполуки широко застосовуються в якості пестицидів, технічних речовин; деякі з них утворюються як побічні продукти виробництв та процесів спалювання.

Хімічна безпека довкілля має міжнародне значення, оскільки національні кордони не є перешкодою для потенційного хімічного забруднення. Однак, для забезпечення управління використанням хімічних речовин необхідні значні зусилля як на національному, так і на міжнародному рівнях.