Ліси в Європі
Діяльність людини

Ліси в Європі

Інтенсивна втрата лісів почалась після льодовикового періоду, приблизно 10 000 років тому, коли близько 80–90% території Європи було вкрито густими лісами. З того часу їхня площа суттєво зменшилася. 

Часткове зменшення кількості лісів пов’язане зі змінами кліматичних умов. Проте, головним чином, це наслідки господарської діяльності людини. Основні чинники - вирубування лісів для потреб землеробства, використання деревини для обігріву осель, будівництва, суднобудування та розробки копалень. 

Перший період великого вирубання лісів пов’язаний з епохою Римської імперії, а найзначніші зміни в Центральній Європі сталися в період середньовіччя. Проте, аж до середини ХХ сторіччя деякі ліси Центральної та Східної Європи були незайманими. 

На сьогодні європейські ліси покривають приблизно 312 млн. га, що дорівнює 33% площі материка. Половина цієї території належить Росії. Розподіл лісів в окремих країнах змінюється — від 6% в Ірландії до 66% у Фінляндії. 

Лише один відсоток лісів, що існують наразі, залишився у природному і незайманому стані. Основна їхня частина розташована в Росії. 

Незважаючи на те, що майже всі європейські ліси перебувають під впливом діяльності людини, зміни не завжди призводили до негативних наслідків. Можна вважати, що вплив людини на цю частину довкілля в Європі є порівняно невеликим, і природа зберігає свій природний стан.