Наслідки руйнування озонового шару
Глобальні виклики
ГоловнаРуйнування озонового шаруНаслідки руйнування озонового шару

Наслідки руйнування озонового шару

Наслідки руйнування озонового шару для здоров’я людини та довкілля дуже небезпечні. Значне зростання числа захворювань на рак шкіри, катаракту і сліпоту — це прямі наслідки руйнування озонового шару. З часом, почне слабнути імунна система, а при значному руйнуванні озонового шару люди будуть вимушені жити під землею.  

Наслідки руйнування озонового шару для людей

Збільшення інтенсивності УФ випромінювання призведе до різкого зростання кількості захворювань на рак шкіри, катаракту, сонячних опіків, снігової сліпоти і старіння шкіри, а також ослаблення імунної системи. Вченими доведений безперечний зв’язок між розвитком немеланомного раку шкіри (однієї з найпоширеніших форм раку у людей) та ультрафіолетовим випромінюванням.

Окремі фактори ризику виникнення раку шкіри: 

• світла шкіра; 

• блакитні, зелені або світло-карі очі; 

• світле волосся; 

• схильність шкіри до сонячних опіків, а не до засмаги; 

• серйозні сонячні опіки у минулому; 

• велика кількість родимок; 

• ластовиння; 

• захворювання на рік шкіри інших членів сім’ї.  

Для кожного народу чутливість до ультрафіолетового випромінювання різна. Для того щоб дізнатися більше, завітайте на сайт: sеdас.сіеsіn.оrg/оzоnе/UNЕР/сhар2.html

Наслідки руйнування озонового шару для рослин і тварин

Значно зменшаться рибні ресурси в Світовому океані. Сповільниться ріст рослин, а врожайність істотно знизиться. Велика кількість рослин і тварин, як наприклад пінгвіни, вимре.

Учені виявили, що УФ випромінювання має негативний вплив на водні екосистеми через пригнічення розвитку фітопланктону та порушення ранніх стадій розвитку риби, креветок, крабів, земноводних та інших водних мешканців. 

Фітопланктон — основа харчового ланцюга в океанах. Понад 30% світового споживання білків тваринного походження людьми забезпечується морем, а в країнах, що розвиваються, цей відсоток навіть вище.

Крім того, фітопланктон поглинає величезні кількості СО2 з атмосфери. Таким чином, зниження обсягів фітопланктону може негативно вплинути на концентрацію СО2 в атмосфері і в майбутньому призвести до збільшення парникового ефекту.  

Для того щоб дізнатися більше, завітайте на сайт: sеdас.сіеsіn.оrg/оzоnе/UNЕР/сhар4.html

Ультрафіолетове випромінювання може впливати на ріст та розвиток наземних рослин, навіть при інтенсивності, що ми спостерігаємо сьогодні. Різні види рослин по-різному реагують на ультрафіолетове випромінювання. Вони мають декілька механізмів захисту від негативної дії УФ-випромінювання, які, до певної міри, допоможуть їм пристосуватися до підвищеного рівня ультрафіолетового випромінювання. 

Для того, щоб дізнатися більше, завітайте на сайт: sеdас.сіеsіn.оrg/оzоnе/UNЕР/сhар3.html