Основні джерела шуму
Зовнішні загрози
ГоловнаШумОсновні джерела шуму

Джерела шуму

Основні джерела шуму: дорожній рух, повітряні перевезення, залізничні перевезення, промислова діяльність та діяльність, пов’язана з організацією відпочинку. 

Шум, спричинений дорожнім рухом

У Європі дорожній рух є найбільшим джерелом шуму, рівень якого перевищує 55 дБ. Причиною цього може бути збільшення та інтенсивний розвиток обсягів перевезень за останні роки, незважаючи на впровадження суворіших вимог щодо рівня шуму, джерелом якого є двигуни внутрішнього згорання. 

Якщо швидкість руху перевищує 40 км/год, шум, який виробляється шинами, перевищує шум двигуна. Кожне збільшення кількості автомобілів на 25% призводить до збільшення рівня шуму на один дБ. Шум, що його виробляє одна вантажівка, дорівнює рівню шуму, що його виробляють вісім легкових автомобілів.  

Шум від аеродромів та авіаперевезень

Шумове забруднення довкілля в результаті авіаперевезень є значно меншим, ніж те, що його спричиняють дорожні перевезення. Дві протилежні тенденції визначають рівні впливу шуму, спричиненого авіаперевезеннями, на довкілля на сьогодні та в майбутньому: підвищення рівня використання літаків, що генерують менше шуму, з одного боку, та швидке зростання кількості польотів, з іншого.

Шум від залізничних перевезень

Загалом шум від залізничного транспорту не є такою великою проблемою, як шум від автодорожніх перевезень. За загальною оцінкою він менше турбує людей, ніж інші джерела шуму, особливо вночі. Однак заплановане розширення залізничної мережі може призвести до збільшення кількості людей, які потерпають саме від цього джерела.

Шум від промислової діяльності

Рівень шуму, який перевищує 75 дБ, рідко зустрічається в європейській промисловості. У більшості випадків рівень шуму не досягає 55 дБ. Однак це не означає, що виробничий шум не є екологічною проблемою. Якраз навпаки: його вплив може викликати роздратування, стреси та значно погіршувати емоційний стан людей. Джерелом шуму є усі види промислових підприємств, починаючи від невеликих майстерень та закінчуючи великими заводами і підприємствами важкої індустрії.

Шум у місцях відпочинку та розваг

Сильний шум, який виникає під час розваг, намагаються обмежувати шляхом організації та відокремлення відповідних місць, зокрема, спортивних арен, парків відпочинку, танцювальних нічних клубів та рок-фестивалів. Часто цей шум поєднується із шумом промислових підприємств. 

Нові види туристичної діяльності та відпочинку, зокрема моторні види спорту, перегони позашляховиків та використання швидкісних катерів і водних скутерів, створюють шум, який заважає іншим відпочиваючим. В Європі спостерігається підвищення частоти скарг на вуличний шум, зокрема на гавкання собак, використання радіоприймачів та прослуховування музичних записів.