Перешкоди здоровому способу життя
Цінності
ГоловнаЗдоров'я та довкілляПерешкоди здоровому способу життя

Перешкоди здоровому способу життя

Здоров’я залежить від наявності та якості їжі, води, повітря, житла. Про те, що довкілля може шкідливо впливати на здоров’я людини, люди знали вже сотні років тому. 

На людей впливають різноманітні екологічні фактори: якість атмосферного повітря, води, ґрунту, їжі, а також речовини, які контактують зі шкірою чи потрапляють в організм при вдиханні.  

Шкідливі фактори можуть впливати на людину де завгодно: в приміщеннях або надворі, вдома чи на роботі, під час відпочинку або в інших місцях. 

Надмірне споживання харчових продуктів призводить до ожиріння, яке на сьогоднішній день стало загальним захворюванням та уразило більше 300 мільйонів людей в усьому світі.

Розгляд шкідливих екологічних факторів має вирішальне значення для оцінювання їх впливу на здоров’я людини. Випадковий контакт із забрудниками може мати лише незначні наслідки, тоді як тривалий контакт може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Дуже часто реакція організму проявляється не одразу. Зокрема, окремі види раку можуть мати латентний період 20 років або більше. 

Індивідуальна фізична реакція організму на певну небезпеку шкідливого впливу довкілля часто залежить від чутливості організму, яка може включати генетичну спадковість. Зокрема, забруднене повітря по-різному впливає на здорових людей та на людей, які страждають на астму. 

Особиста поведінка також грає роль у тому, наскільки шкідливим є вплив певного екологічного фактора. У дітей, які граються у забрудненому свинцем піску, або у людей, які їздять на велосипеді дуже забрудненими вулицями, підвищується ризик появи проблем зі здоров’ям. 

Велика кількість захворювань викликана поєднанням різних факторів: соціальних і економічних умов, способу життя, харчування тощо, що ускладнює виявлення одного специфічного фактора, який є причиною захворювання.