Переваги та недоліки
Діяльність людини
ГоловнаТранспортПереваги та недоліки

Переваги та недоліки

 Ефективність транспортної системи — важливий чинник розвитку економіки. Свобода пересування для роботи, навчання та відпочинку вважається одним з головних досягнень нашого часу. Інтеграція національних ринків, загальний підйом економіки і підвищення доходів людей сприяють розвитку транспортного сектора.

Незважаючи на те, що транспорт приносить немало користі, ці переваги коштують недешево. Одна з найсерйозніших проблем полягає в тому, що споживач покриває лише частину витрат, насамперед, вартість побудови транспортного засобу та його технічного обслуговування. За побічні ефекти, зокрема забруднення повітря і дорожньо-транспортні аварії, розплачується усе суспільство.

Вважається, що в рамках внутрішнього ринку транспорт здійснює найбільш шкідливий вплив на довкілля. Будівництво і підтримка транспортної інфраструктури вимагають значних витрат з боку держави. До них слід додати дорожньо-транспортні аварії, шум, забруднення повітря, витрату природних ресурсів.

Не існує такого виду моторизованого транспорту, який не завдавав би шкоди довкіллю.

Проте деякі види транспорту, зокрема залізничний і річковий, є не такими шкідливими для довкілля, як наземний і повітряний.