Що можуть зробити люди
Компоненти довкілля
ГоловнаҐрунтЩо можуть зробити люди

Що можуть зробити люди

 У більшості випадків витрати на очищення забрудненої землі настільки значні, що її власник практично може лише сподіватися, що суспільство візьме частину з них на себе. У той же час повинні бути введені максимально ефективні технічні, фінансові й законодавчі заходи, щоб запобігати подальшому забрудненню.

Стратегічні підходи до вирішення проблеми забруднення ґрунтів повинні передбачати як запобіжні заходи, так і відновлення забруднених ґрунтів і ґрунтових вод. Запобіжні заходи полягають у зниженні викидів промисловості, кількості відходів, а також охороні ґрунтів і ґрунтових вод від забруднень.

У деяких випадках властивості ґрунтів можуть бути відновлені після того, як будуть усунуті джерела забруднення. Але залишається питання: скільки часу на це піде. В багатьох випадках ґрунт не може повернути свої колишні властивості, але після вмілої обробки його стан стає прийнятним.

Існують різні технології обробки забруднених ґрунтів – переорювання, промивання й видалення. Ці методи коштують дорого. Існують і нові, більш рентабельні технології обробки ґрунтів шляхом внесення фіксаторів.