Сільське господарство в Україні
Діяльність людини
ГоловнаСільське господарствоСільське господарство в Україні

В Україні

 Історично Україна була агропромисловою країною. Чорноземи, які займають 60% українських земель, є природним багатством України. Серед всіх європейських країн Україна - лідер по вирощуванню цукрового буряка, гречаної крупи та моркви. Вона займає друге місце по вирощуванню пшениці та помідорів. 28% всього населення України працюють в секторі сільського господарства. Більше 40% всіх сільськогосподарських продуктів України вирощено без використання пестицидів, в результаті цього українська їжа є кориснішою, ніж у деяких країнах Європи.

Сільському господарству України було завдано величезних збитків під час насильницької колективізації 1929-1932 рр., штучного голодомору, непродуманої аграрної політики в часи панування адміністративно-командної системи. Внаслідок цього найбагатша чорноземна країна світу, яка, згідно з оцінками спеціалістів, може прогодувати не менше 250 млн. чол., неспроможна наразі забезпечити продовольством власне населення.

На сьогодні Україна знаходиться у стадії структурної розбудови, що відбивається на ефективності виробництва, продуктивності праці. Реформи, які відбуваються протягом останніх років в агропромисловому комплексі, не допомогли здолати кризу. В результаті підприємства не можуть виконувати свою діяльність ефективно. Багато господарств не мають достатньо грошей щоб купити нову техніку, використовують старі машини з низькою продуктивністю. Ці машини забруднюють довкілля значно більше, ніж нові. Найбільшою проблемою сільського господарства в Україні є нераціональне використання земельних ділянок. Тому сільське господарство України характеризується як нестійке.