Споживання та відходи
Зовнішні загрози
ГоловнаВідходиСпоживання та відходи

Споживання та відходи

Величезні обсяги споживання суспільством енергії та ресурсів призводять до вироблення надмірної кількості відходів, що призводить до забруднення ґрунтів, повітря, підземних та поверхневих вод. Відходи несуть серйозну загрозу для довкілля. Люди виробляють так багато відходів, що вже не в змозі з ними справлятися, та невдовзі можуть потонути в них.

Управління відходами - одна з найскладніших екологічних проблем сучасного світу. Уявіть собі, в Атлантичному та Тихому океанах виявлені величезні сміттєвороти - величезні купи пластикового сміття яке циркулює згідно з океанськими течіями та накопичується щороку. Масштаб цього явища такий, що їх вже видно на супутникових зображеннях. Що робити з цією проблемою невідомо, бо просто збирати – це занадто дорого.

Відходи є результатом неефективного управління потоками енергії та матеріалів, виробниками і споживачами в усіх сферах людської діяльності. У зв’язку з тим, що дедалі більше матеріалів мають короткий строк служби, проблема збільшення кількості відходів стає дедалі більш серйозною. Це особливо стосується упаковки продуктів, що споживаються щоденно. Велику частину того, що ми викидаємо у сміттєві баки (пластмасові вироби, метали, папір, скло та органічні матеріали), можна використовувати повторно.