Туризм в Україні
Діяльність людини
ГоловнаТуризмТуризм в Україні

Туризм в Україні

Україна посідає одне з провідних місць в Європі за кількістю об’єктів історико-культурної спадщини, які викликають значний інтерес у вітчизняних та іноземних туристів.  

Щороку нашу країну відвідують приблизно 20 мільйонів туристів, насамперед, зі Східної та Західної Європи, США та Японії. 

На цей час укладено 12 міжнародних угод про співробітництво в галузі туризму з державами-членами ЄС. З іншого боку, формування привабливого туристичного іміджу країни ускладнено відсутністю достовірної та актуальної інформації щодо туристичних ресурсів та відповідного рівня послуг. 

Подорож по Україні можна поєднати і з користю для здоров’я. Здавна відомі лікувальні курорти, розташовані практично в усіх регіонах України. Курортні та рекреаційні території в Україні становлять близько 15 % території. 

Окремі регіони такі, як Крим, мають субтропічний клімат, де розташовані популярні морські курорти, привабливі гірські ландшафти та історичні місця. Гірські ландшафти Карпат приваблюють любителів гірських лиж та піших прогулянок. Тут знаходяться оздоровчі джерела мінеральних вод. Узбережжя Азовського моря мають чудові можливості для сімейного відпочинку з дітьми. 

На території України функціонує 61 історико-культурний заповідник, 13 з яких мають статус національних. До Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено: Софійський собор з архітектурним ансамблем, Києво-Печерську лавру в м. Києві та історичний центр м. Львова.  

У кожній області України під час подорожей можна побачити багато цікаво. На жаль, саме туристи часом шкодять довкіллю. Приклад негативного впливу туристів на довкілля – зменшення розмірів полів нарцисів в унікальному біосферному заповіднику поблизу закарпатського міста Хуст. Тут ростуть понад 500 видів рослин, 15 з яких включено до «Червоної книги». Площа заповідника – 257 га. А площа нарцисових полів становить приблизно 170 га. Тут щороку у травні можна побачити цвітіння у «Долині нарцисів». Такі рослини є лише на Балканах та в Альпах, але на висоті 2 км. За свідченнями експертів, ще 20 років тому території нарцисових полів були більшими. Місцеві мешканці та туристи знищують це диво природи, коли зривають квіти.