Урбанізація
Зовнішні загрози
ГоловнаУрбанізація

Урбанізація

Перші населені пункти з’явилися 8 000 років тому в Південно-Західній Азії. Вперше в історії були створені постійні поселення, які користувалися перевагами ремісничої праці. Однак більшість людей продовжувала мешкати у сільській місцевості. 

Декілька століть тому технологічний прогрес у сільськогосподарській галузі призвів до значного збільшення обсягів виробництва харчових продуктів. Люди з сільської місцевості стали переселятися до міст, оскільки попит на селян упав, а в містах пропонували працевлаштування. Сьогодні, коли міста перенаселені та постійно розростаються, виникають серйозні проблеми, пов’язані з впливом урбанізації на довкілля в межах та поза межами міст. 

Урбанізацією називають зростання і підвищення частки міського населення в країні, регіоні, світі. Таке тлумачення урбанізації є звуженим. У широкому розумінні слова - це світовий історичний процес підвищення ролі міст у житті суспільства, поступове перетворення його в міське за характером праці, способу життя, культури, що пов’язано із розвитком цивілізації, ходом науково-технічного прогресу. Тобто головна ознака урбанізації - зростання міст, збільшення їх впливу на розселення та відповідне ускладнення функцій. 

В міському середовищі найбільш яскраво проявляються всі соціальні проблеми і протиріччя. Сучасне місто виступає не тільки як просторове середовище, але як умови життєдіяльності, які впливають на городян. З початку свого виникнення місто було показником досягнутого рівня розвитку суспільства. Саме розвиток промисловості визначає рівень урбанізації країни або окремих її регіонів.