Водні ресурси
Компоненти довкілля
ГоловнаВодаВодні ресурси

Водні ресурси

Загальні запаси води на земній кулі становлять близько 1390 млн. куб. км, з них 97,4 % – води морські. Спеціалісти вважають, що прісна вода, придатна для споживання, існує у кількості близько 2,6% від вод Світового океану. Причому, 80% цих запасів недоступні, бо вони зосереджені в льодовиках і снігових шапках. Решту становить вода, що знаходиться в озерах, болотах, ріках та струмках. Нам доступно усього 0,001% прісної води від загального запасу вод планети. 

За словами Генерального секретаря ООН Пак Гі Муна, використання водних джерел вже перебуває на небезпечній межі, а економічна спрага ще зростатиме. 

До водних ресурсів відносять щорічно поновлювані поверхневі води і запаси підземних вод, які поповнюються дуже повільно. 

Поверхневі й підземні води — важливий елемент кругообігу води на Землі. Поверхневі води включають ріки, озера та льодовики. Підземні води, здебільшого, існують у вигляді водоносних горизонтів – просякнутих водою шарів так званих водоносних порід (наприклад піску), які обмежені шарами водотривких порід (наприклад, глини). Підземні води вивчені менше. Їх дослідження пов’язане з певними труднощами.