Вплив на довкілля
Діяльність людини
ГоловнаЕнергетикаВплив на довкілля

Вплив на довкілля

 Усі етапи добування, транспортування та переробки первинних енергоносіїв, а також використання вторинних джерел негативно впливають на довкілля тим чи іншим способом.

Добування викопних енергоносіїв у відкритих копальнях призводить до знищення природних ландшафтів. Відвали породи – терикони - супроводжують шахтарські поселення. Видобування уранової руди окрім того небезпечно для здоров’я шахтарів. Добування і транспортування нафти супроводжується аварійними витоками у довкілля та пожежами.

Спалювання викопних енергоносіїв супроводжується виділенням кислотних газів, пилу, кіптяви або інших забруднювальних речовин (оксидів важких та радіоактивних металів).

Експлуатація атомних електростанцій пов’язана із значним ризиком, а зберігання радіоактивних відходів коштує надто дорого та спричиняє технічні труднощі.

Енергію можна добувати більш «чистими» способами з допомогою відновлюваних джерел таких як сонце, вітер, термальні води та біомаса.

Громадяни та політики висловлюють дедалі більше занепокоєння з приводу екологічних проблем, як таких як кислотні опади та зміна клімату, Забруднення води, ґрунту та земельних ділянок також мають місце, але вони мають локальний характер.