Використання хімічних речовин
Зовнішні загрози
ГоловнаХімічні речовиниВикористання хімічних речовин

Використання хімічних речовин

 Хімічні речовини – джерело небезпеки. Значна їхня кількість токсична. Але вони входять навіть до складу господарчих товарів і, таким чином, потрапляють у довкілля. Велика кількість хімічних речовин потрапляє безпосередньо до довкілля або викидається після іхнього використання.

Токсичні речовини - це речовини, які викликають отруєння усього організму людини або впливають на окремі системи людського організму (наприклад, на кровотворення, центральну нервову систему). Ці речовини можуть викликати патологічні зміни певних органів, наприклад - нирок, печінки. Прикладом таких сполук є діоксини, пестициди, солі важких металів, концентровані кислоти, луги, органічні розчинники тощо. Токсичні речовини можуть виявлятися в повітрі, воді, ґрунті, біосфері та їжі, яку ми споживаємо.

Незважаючи на збільшення кількості речовин з більш складними формулами та темпи їхнього розвитку упродовж останніх років, їхній вплив на довкілля систематично не вивчався. Однак були виявлені значні та небажані побічні ефекти на здоров’я людини та довкілля.