Як можна допомогти у боротьбі зі зміною клімату
Глобальні виклики
ГоловнаЗміна кліматуЯк можна допомогти у боротьбі зі зміною клімату

Як можна допомогти

Легко перекладати провину за зникнення лісів на автомобілі та фабрики, адже вони є джерелом викидів СО2 в атмосферу. Однак наша щоденна діяльність також сприяє виділенню у атмосферу СО2. Кожного разу, коли ми сідаємо за кермо автомобіля, використовуємо електроприлади або опалюємо чи охолоджуємо наші оселі, відбувається викид парникових газів в атмосферу. 

Для отримання докладнішої інформації завітайте не сайт httр://www.myсаrbоnfооtрrіnt.еu

Покупки

За допомогою розумного вибору товарів та послуг ми можемо обмежити обсяги викидів парникових газів в атмосферу. Придбання енергозберігаючих електроприладів допомагає зменшити виділення парникових газів. Товари з екологічним маркуванням завдають мінімальної шкоди довкіллю на усіх стадіях свого життєвого циклу від моменту виробництва до відправлення у відходи чи переробку.  

Маркування

Маркування енергоефективності ЄС можна побачити на багатьох побутових приладах, домашніх електроприладах, офісному обладнанні, опалювальних та охолоджувальних приладах, вікнах, побутовій освітлювальній арматурі та інших продуктах. Воно є показником класу енергозбереження, зокрема продукти класу «Еnеrgy Stаr» споживають менше енергії, економлять кошти та допомагають захистити довкілля.  

Під час придбання нових побутових приладів намагайтеся обирати продукти найвищого можливого класу енергоефективності. Купуючи новий холодильник класу «А+» за європейськими стандартами, ви вже запобігаєте викиду біля 210 кг СО2 на рік у порівнянні з таким самим холодильником, але нижчого класу енероефективності.  

Вибір автомобіля

Придбання автомобіля – важливий крок. Існує багато факторів, які слід враховувати під час ухвалення вибору, зокрема, ціна, комфортність, стиль, безпечність та технічні характеристики. Ви будете здивовані, коли дізнаєтесь, як неефективно використовує енергію автомобіль.  

Кожен покупець може сам визначити, чи раціонально використовує обраний ним транспортний засіб енергію, та чи виділяє він під час експлуатації менше шкідливих речовин (зокрема діоксид вуглецю), які забруднюють повітря. Новий автомобіль, який споживає пального менше на 15 відсотків, в середньому може зменшити викиди СО2 на 660 кг на рік. 

Водії повинні утримувати свої автомобілі у технічно-справному стані з шинами, накачаними згідно з інструкцією, для того, щоб зменшити забруднення повітря та викиди парникових газів. Належне регулювання може зменшити витрати палива більше ніж на 5 відсотків.  

Утилізація

Обмеження, повторне використання та утилізація є не лише основними принципами, які застосовуються з метою мінімізації відходів. Купуючи продукти, які підлягають повторному використанню або утилізації, або мають непоказну упаковку, ми сприяємо економії значної частки енергії та ресурсів, які є необхідними для вироблення нових товарів. Здаючи на переробку папір, картон, скло або метал, кожна звичайна сім’я може скоротити викиди вуглекислого газу приблизно на одну тонну на рік.  

Громадський транспорт

Частіше користування громадським транспортом сприяє охороні довкілля. Використовуючи, по можливості, замість автомобіля велосипед чи громадський транспорт, можна зменшити викиди СО2 у середньому на 350 кг на рік.  

Велосипед

Велосипед – найпростіший та найефективніший енергозберігаючий транспортний засіб, що був винайдений людством.

Телекомунікації

Спілкування за допомогою засобів телекомунікації сприяє збереженню енергії, необхідної для використання транспорту.  

Ефективне використання енергії в домашніх умовах

У домашньому господарстві використовується багато енергії для зігрівання та охолодження, освітлення та приготування їжі. Зниження температури в вашому будинку за допомогою терморегулятора на один градус, а також підтримання її на знижених показниках у нічний час може зменшити кількість викидів СО2 загалом майже на 750 кг на рік, а застосування теплоізоляційних матеріалів в будинку додатково зменшує викиди СО2 ще на 630 кг. До того ж, заміна електричних ламп на енергозберігаючі лампи (компактні люмінесцентні лампи) може зменшити викиди СО2 приблизно на 500 кг на рік.  

Альтернативна енергія

Використання джерел альтернативної енергії, такої як сонячна, вітрова, геотермальна або енергія води, підтримують усі країни світу. Зокрема, в Данії виробляють вітрову енергію, частка якої становить біля 10 відсотків від загальної потреби країни.  

Ліси

Захист лісів та нові насадження сприяють поглинанню діоксиду вуглецю з повітря. Існує багато можливостей збільшити кількість насаджень: садіть дерева у дворах, вздовж залізничних колій, в парках та скверах.

Знання про довкілля

Освіта та підвищення рівня обізнаності суспільства стосовно зміни клімату є потужними засобами для сприяння підвищенню енергоефективності та зменшення викидів парникових газів.