Здоров’я людей в Європі
Цінності
ГоловнаЗдоров'я та довкілляЗдоров’я людей в Європі

Здоров’я людей в Європі

У 1989 р. в європейських країнах середня очікувана тривалість життя при народженні становила приблизно 75 років. У країнах ЦСЄ вона варіює між 69,3 та 78,2 роками з чіткою тенденцією до зменшення.  

Дитяча смертність (дітей віком до одного року) є іншим важливим показником стану здоров’я населення. 

Цей показник знижується в усіх європейських країнах. Незважаючи на це, в деяких країнах ЦСЄ рівень дитячої смертності залишається високим (особливо в Румунії, Албанії, Сербії та Чорногорії), головним чином, через погані санітарні умови. 

За результатами дослідження, проведеного у 1992 р., у різних регіонах Чехії, де спостерігалася висока концентрація зважених часточок у повітрі, був виявлений високий рівень дитячої смертності внаслідок респіраторних захворювань. 

Відповідно до загальних статистичних даних, найпоширенішими причинами смертельних випадків в Європі є нижченаведені: 

• захворювання серцево-судинної системи (42% усіх летальних випадків в Західній Європі та 55% в [а]ЦСЄ[g lех195]); 

• рак (25% у Західній Європі та 17% в ЦСЄ); 

• тілесні ушкодження та отруєння (6-9%); 

• респіраторні та шлунково-кишкові захворювання, а також інші причини. 

Основними екологічними факторами, які сприяють підвищенню рівня смертності, є санітарні умови, а також забруднення повітря в приміщеннях і на відкритих територіях. Вони сприяють розвитку різних захворювань, які призводять до передчасної смерті (підвищення рівня смертності) та до втрати кількості років здорового життя (кількість втрачених років життя з поправкою на непрацездатність – показник DАLY). 

Іншою екологічної проблемою є надмірне споживання харчових продуктів, яке призводить до ожиріння. Ожиріння є шкідливим для здоров’я та призводить до виникнення багатьох захворювань.