Зміни біорізноманіття
Компоненти довкілля
ГоловнаБіологічне різноманіттяЗміни біорізноманіття

Зміни біорізноманіття

 В процесі еволюції різновиди рослин і тварин утворювалися та зникали – деякі залишились відносно незмінними, а інші розвинулись або розділились на підвиди.

Кліматичні зміни, зокрема льодовиковий період, ймовірно були причиною утворення ендемічних Європейських підвидів - властивих тільки європейському регіону. За винятком кардинальних геологічних або космічних подій (наприклад, виверження вулканів або падіння метеоритів), зникнення та поява нових видів вимірюється геологічним періодом.

Упродовж останніх 10 000 років найдраматичніший вплив на довкілля завдали відносно швидкі та повсюдні зміни, викликані людською діяльністю. Можна сказати, що сьогодні в Європі не залишилось жодного місця, розташованого на висоті нижче 2 000 метрів, на яке тим чи іншим способом не вплинула людська діяльність. 

Використання землі впливає на стан природного середовища в Європі.

Людська діяльність створює нові екологічні умови. Багато перемін відбувається так швидко, що види не встигають пристосуватися до них. Це призводить до численних втрат кількості видів рослин і тварин. Оскільки деякі види є ендемічними, їх зникнення на місцевому рівні означає суцільне вимирання.

У порівнянні з іншими частинами світу, значно більша кількість саме європейських видів перебуває під загрозою зникнення або вже вимерла. Втрата місць існування, фрагментація, надмірна експлуатація та занесення екзотичних (чужорідних) видів вважаються основними загрозами біологічному різноманіттю.